Alpenglow v čele inovací.

Alpenglow byl navržen s ohledem na jízdu na silnici i závodní okruh. Jedná se o koncept, který ztělesňuje designové prvky připravovaných závodních a sériových modelů značky, stejně jako její dlouhodobý závazek k udržitelnosti.

Budoucnost značky Alpine začíná modelem Alpenglow.

Alpenglow předznamenává budoucí závodní a sériové vozy Alpine, stejně jako modely, které budou tvořit tzv. garáž snů. Odvážné gesto, které pokládá pevné základy pro novou dynamiku značky. Aerodynamické linie tvarované kolem kokpitu se zvláštním důrazem na aerodynamiku, designový charakter přechází zevnitř ven a evokuje dokonalé splynutí řidiče s vozem. 

Design

Výběr barev a materiálů připomíná přírodní živly jako je oheň, voda, led, vítr a vodní pára. Pohled však přechází zepředu dozadu, kdy se lakování Alpenglow mění od jasně červené až ke světle až tmavě modré. Světelný podpis ilustruje různé fáze spalovacího vodíkového motoru, díky němuž Alpenglow produkuje pouze vodní páru. Dvě polymerové palivové nádrže umístěné po obou stranách kokpitu vytváří kapku vody a staví tak pilota do středu stroje. 

Čistší jízda s vodíkem

Alpenglow evokuje emisně čistou budoucnost pro závodní vozy, ale také pro budoucí generace vozů Alpine. Spalovací vodíkový motor spolu s konstrukcí vozu, která staví řidiče do centra dění, umocňují celkový zážitek z jízdy. Tuto silnou a respekt vzbuzující energii symbolizuje také laserová středová čára přecházející z červené do modré, která má po celé délce vozu Alpenglow efekt lopatek. Disky kol připomínající sněhové vločky rovněž evokují vodu zkrystalizovanou chladem a ilustrují styl, který nás vtáhne do alpského prostředí.