252 k / 185 kW

Výkon

4,5 s

Zrychlení z 0 na 100 km/h

7stup. dvouspojková

Převodovka

250 km/h

Maximální rychlost na trati

320 Nm

Maximální točivý moment od 2000 do 4 800 ot. za min

JEDINEČNÉ

A110 následuje tradiční a jedinečné sportovní vlastnosti vozů Alpine. Zábava na silnicích s výjimečnou hbitostí, A110 přináší nejčistší zážitek z jízdy.
 

 

Design: Ikonický styl

A110 spojuje původní rysy berlinette, tradiční Alpine a budoucnost. Díky elegantním detailům a propracované aerodynamice je na první pohled dokonalá.


 

Ikonický design

Půvabná linie od samotné přední části vozu, přes široké podběhy zadních kol, až k zadní části. Typický designový prvek Alpine, elegance je základem modelu A110.

Jemný podpis

Inspirován klasickými modely šedesátých a sedmdesátých let oživuje A110 výrazný design čtyř světlometů Alpine, nyní s full LED technologií v sérii.

Autentický zážitek

Modrá Alpine dává modelu A110 opravdovou autenticitu. Díky novým designovým prvkům, jako jsou například 18“ disky kol z lehkých slitin v designu Fuchs, je A110 zkrátka přehlédnutelná.
 

Z tratě na silnici

A110 je ztělesněním toho, čím by moderní francouzské sportovní auto mělo být. Lehké, hbité, vzrušující a s jasným závodním původem. To vše pro maximální radost z jízdy.

 

Touha po lehkosti

A110 má hmotnost pouhých 1 102kg, což znamená pozoruhodný poměr výkonu ke hmotnosti vozu. Touha po lehkosti je patrná ve všech směrech. Volba materiálů, konstrukce sedadel, kol, to vše odráží tuto filozofii.

 

Podvozek a karoserie

Podvozek A110 byl vyvinut od nuly a navržen výhradně z hliníku. Také z hliníku je karoserie a její spodní části jsou nýtovány a svařovány tak, aby byla zajištěna konstrukční tuhost a rovnováha.

Aerodynamika

A110 je standardně vybavena technologiemi vyvinutými pro závody. Těží z ploché podlahy a difuzoru umístěného pod nárazníkem. To poskytuje A110 výjimečnou aerodynamickou účinnost a stabilitu.
 

Řízení: Radost z každé zatáčky

Když řídíte A110, okamžitě pocítíte, že jste s vozem jedno. Jeho lehkost, přesnost podvozku a extrémní hbitost zdokonalují vaši dráhu.
 

 

Dechberoucí výkony

Motor s přímým vstřikováním o objemu 1,8 litru a výkonu 252 koní je navržen tak, aby poskytoval zábavný charakter a dostatek výkonu. Poskytuje velkorysý točivý moment 320 Nm od 2 000 do 4 800 otáček za minutu, což umožňuje A110 zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 4,5 sekundy a dosáhnout maximální rychlosti 250 km/h.
 

 

Odpružení a brzdy

Díky svému systému dvojitého zavěšení A110 kombinuje hbitost a pohodlí, a to i na méně kvalitních površích. Brzdy Brembo slibují optimální výdrž a brzdný výkon, a to jak ve městě, na horských silnicích i na okruhu.

Jízdní režimy

Tři jízdní režimy, Normal, Sport nebo Track, umožňují jezdci nastavit odezvu akcelerátoru, posilovače řízení, řazení, zvuk výfuku a ESC. Dvouspojková převodovka zajišťuje plynulé a rychlé řazení.
 

Interiér: Sportovnost à la française

Interiér A110, který je navržen tak, aby byl v souladu s řidičem, se zaměřuje na sportovnost a eleganci. Je navržen se zaměřením na zážitky a komfort pro každodenní použití.

 

Sportovní duch

Interiér A110 vyniká kvalitními materiály: kůží, hliníkem a karbonem, to vše pro maximální sportovní pocit. Tento pocit umocňují sportovní sedadla Sabelt a sportovní kožený volant s plochou spodní částí.

Funkční konektivita

Sedmipalcový dotykový displej modelu nabízí širokou škálu multimediálních funkcí, včetně Android Auto a Apple CarPlay, navigace, replikace smartphonů a dalších funkcí.

Pack Comfort

Pack Comfort nabízí ještě intenzivnější zážitek s A110 zaměřený na všestrannost. Zahrnuje sedadla Comfort nastavitelná v 6 směrech, 18” kola Serac, hliníkové sportovní pedály, přední a zadní parkovací senzory, zadní parkovací kameru a audiosystém Focal.
 

Audiosystém Focal

Volitelný audiosystém Focal se 4 reproduktory obsahuje patentovanou technologii lněné ozvučnice, která pomáhá udržet hmotnost vozu na minimu a zároveň poskytuje svěží a bohatý zvuk. Milovníci kvalitního audia mohou dále zvolit vyšší verzi Focal Premium. 


 

Dotykový displej

Na 7” dotykovém displeji je dostupných mnoho multimediálních funkcí, včetně replikace chytrého telefonu pro zařízení s Android a iOS a integrované navigace.
 

Technické údaje

 • Výkon
  252 k (185 kW)
 • Zrychlení z 0 na 100 km/h
  4,5 s
 • Maximální rychlost
  250 km/h
 • Maximální točivý moment
  320 Nm
 • Pohotovostní hmotnost
  1 102 - 1 140 kg
 • Převodovka
  7stupňová dvouspojková automatická převodovka