300 k / 221 kW

Výkon

4,2 s

Zrychlení z 0 na 100 km/h

7stup. dvouspojková

Převodovka

275 km/h

Maximální rychlost na trati

340 Nm

Maximální točivý moment od 2400 do 6 000 ot./min

DRAMATICKY SPORTOVNÍ

Model A110 se 300k motorem byl aerodynamicky navržen tak, aby poskytoval intenzivní zážitek. Nabízí zábavu kamkoli se vydáte, od tratě až po obyčejné silnice.

Technické údaje

 • Výkon
  300 k (221 kW)
 • Zrychlení 0-100 km/h
  4,2 s
 • Maximální rychlost
  260 - 275 km/h
 • Maximální točivý moment
  340 Nm
 • Pohotovostní hmotnost
  1 109 - 1140 kg
 • Převodovka
  7stupňová dvouspojková automatická převodovka

Design: Intenzivní Alpine

Inspirován ikonickým designem berlinette, model A110 S posouvá svou sportovnost ještě dál. Vysoký výkon, tužší podvozek a obratnost jsou podtrženy designem, který zdárně kombinuje agresivitu a eleganci.

Ikonický design

Inspirován ikonickou berlinette ze šedesátých let, design A110 S tvoří jednoduché linie. Dokonale obklopují mechanické části vozu a tvoří jedinečné proporce.

Aero Kit

S paketem Aero Kit je model A110 S vybaven předním splitterem a zadním spoilerem. Tyto doplňky zlepšují aerodynamiku, přítlak, zvyšují maximální rychlost a zároveň podtrhují agresivní vzhled.

Sportovní charakter

A110 S vyjadřuje svůj sportovní charakter dvoubarevnou sytě oranžovo-černou barevnou kombinací, 18palcovými diamantovými broušenými koly „GT Race“ a novým znakem A110 S na zadní i na boční straně vozu. 

Řízení: Vzrušující přesnost

Pravý sportovní vůz je stvořený pro vzrušení. Model A110 S má tužší tlumiče i stabilizátory a je více zaměřen na závodní trať. Přitom ale nic neubírá ze své každodenní použitelnosti.
 

Čistý výkon

A110 S se může pochlubit motorem o výkonu 300 k a sportovním podvozkem naladěným pro maximální odezvu. Aktivní sportovní výfukový systém zvyšuje bouřlivý charakter motoru.
Díky snížené hmotnosti 1109 kg si má skvělý poměr výkonu a hmotnosti 3,7 kg / k, což mu umožňuje zrychlit z 0 na 100 km/h za pouhé 4,2 sekundy.
 

Odpružení a brzdy

Díky svému systému zavěšení s dvojitými lichoběžníky A110 S kombinuje hbitost a pohodlí, a to i na méně kvalitních površích. Brzdy Brembo slibují optimální výdrž a brzdný výkon, a to jak ve městě, na horských silnicích i na okruhu.

Aerodynamika

S paketem Aero Kit je model A110 S vybaven předním splitterem a zadním spoilerem. Tyto doplňky zlepšují aerodynamiku umožňující dosáhnout na trati 275 km/h.

Interiér: Závodní minimalismus

A110 S přivítá řidiče v závodním a elegantním interiéru. Ušlechtilé materiály jako pravý hliník, karbon nebo mikrovlákno umocňují závodní pocit z modelu A110 S.

 

Závodní duch

Interiér A110 S kombinuje hliník, karbon a mikrovlákna. Ztělesněním tohoto závodního ducha jsou sportovní sedadla Sabelt® Racing vybavena postroji a jasně oranžovými pásy. Pack Microfibre dodává sportovní atmosféru obložením palubní desky, potažením volantu a střechy.

Alpine Telemetrics

Alpine Telemetrics umožňuje řidiči zobrazit výkony na trati v reálném čase, stejně jako přístup k technickým údajům vozidla, jako je výkon, točivý moment, tlak turbodmychadla nebo teplota oleje a pneumatik.
 

Funkční konektivita

Sedmipalcový dotykový displej modelu nabízí širokou škálu multimediálních funkcí, včetně protokolů Android Auto a Apple CarPlay, navigace, replikace smartphonů a dalších funkcí.
 

Inovativní pojetí: Z tratě na silnici

A110 S se vyznačuje technologickými řešeními, která jsou obvyklá spíše pro supersporty. Staví na závodní tradici značky Alpine a poskytuje výjimečný výkon i aerodynamiku.

 

Podvozek a karoserie

A110 S má hliníkový podvozek vyvinutý přímo pro A110. Karoserie a její spodní část jsou také vyrobeny z hliníku a jsou nýtovány a svařovány tak, aby byla zajištěna konstrukční tuhost a rovnováha.

Rozložení hmotnosti

Se 44 % váhy vpředu a 56 % vzadu nabízí A110 optimální rozložení hmotnosti, které zvyšuje zážitek z jízd. Propůjčuje vozu rovnováhu a hbitost, ať už na horských silnicích nebo na okruhu.

Aerodynamika

A110 S těží z technologií obvykle vyhrazených pro superauta a F1. Plochý podvozek, difuzor umístěný pod nárazníkem a Aero Kit poskytují pozoruhodnou aerodynamickou účinnost a stabilitu.
 

Konektivita

A110 S nabízí celou řadu multimediálních funkcí, včetně zrcadlení chytrého telefonu a integrované navigace. Řidiči si také mohou prohlížet jízdní data díky systému Alpine Telemetrics. Kromě zobrazování údajů o jízdě umožňuje řidiči zaznamenávat časy kol na trati. Ukazuje také technické informace v reálném čase, jako je výkon a točivý moment, tlak turbodmychadla nebo teplotu motoru a pneumatik

 

Audiosystém Focal

Volitelný audiosystém Focal se 4 reproduktory obsahuje patentovanou technologii lněné ozvučnice, která pomáhá udržet hmotnost vozu na minimu a zároveň poskytuje svěží a bohatý zvuk. Milovníci kvalitního audia mohou dále zvolit vyšší verzi Focal Premium. 

Dotykový displej

Sedmipalcový dotykový displej s vysokým rozlišením nabízí řadu multimediálních funkcí, včetně replikace smartphonů Android a iOS a integrované navigace.